Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / Profile / Search

Semester förskolan 2016

Semesterstängt v. 28-31, 11/7 t.o.m. 7/8

Organisation i förskoleverksamheten 2015/2016

Förskoleverksamheten i Söräng är organiserad enligt följande:

Lillpilen:

Lillpilen är vår småbarnsavdelning där barnen börjar sin utbildning hos oss och där går de från 1- ca 2.5år. 
14st inskrivna barn.
Personal: Marinette Hedberg, förskollärare, marinette@sorangsskola.se
                  Ann-Sofie Stark, förskollärare, ann-sofie@sorangsskola.se
                  Monika Robért, (vik för Marlene Sjölin, barnledig), monika@sorangsskola.se
                  Ann-Christin Eriksson, resurs
Li
llpilens telefonnummer: 0278-39189, 0720-509912

Västan: Här går barnen som gått vidare från Lillpilen, i åldrarna 2.5-6år.
21st inskrivna barn.(20st under höstterminen 2015)
Personal: Sara Ståhl, förskollärare, sara@sorangsskola.se 
                  Jenny, snart färdig förskollärare, jenny@sorangsskola.se 
                  Ulrika Engman, förskollärare, ulrika@sorangsskola.se 

Västans telefonnummer: 0278-39283, 0720-509911

Östan:

Här går också barn i åldrarna 2.5-6 år.
17st inskrivna barn.( 16st under höstterminen 2015)
Personal: Märta Lindh, förskollärare, marta@sorangsskola.se
                  Helene Rask, barnskötare, helene@sorangsskola.se
                  Madelene Olsson, snart färdig förskollärare, madelene@sorangsskola.se
Östans telefonnummer: 0278-39288, 0720-509910